Президент обласної федерації кіокушинкай карате Євген Вєтров про бойові мистецтва, духовний розвиток, моральні цінності

Тиждень тому, 12 листопада у Рівному вперше відбувся Чемпіонат України з кіокушинкай карате серед дітей. Масштаби заходу вразили. Близько двох сотень юних бійців з'їхалися до Рівного аби помірятися силами. Після цього турніру стало зрозуміло, що кіокушин дуже розвинений і стрімко набирає обертів. Редакція "ВСЕ про СПОРТ" поцікавилася у очільника Рівненської обласної федерації кіокушинкай карате Унія України Євгена Вєтрова (2 дан) про історію розвитку цього виду бойового мистецтва у нашому місті та можливі перспективи, плани, цілі.

- Як зародилося в Рівному кіокушинкай карате у Рівному?

- Особисто для мене карате з’явилося в 2000 році. Тоді мені було 8 років і батьки віддали в секцію карате. Тоді мене почав тренувати Валерій Куковський. Після 5 років занять я розпочав тренування у Віктора Ганджи. Так сталось, що мого тренера у 2007 році не стало, я мусив у 15 років долучатися активно до керування федерацією. Я тоді був старшим учнем за поясною системою. Роботи було дуже багато – нас залишилось 4 особи. Чимало труднощів виникало і з орендою залу. Я був ще неповнолітній, і юридично виникало багато проблем. З часом я очолив міську федерацію кіокушина. Почали розвиватися, ми успішно виступали на Чемпіонатах України. Нас стало аж 20 осіб (посміхається). І вже в 2010 році я здав на перший дан і через рік, у 19 років я очолив Рівненську обласну федерацію. І чим більше ми вникали у філософію карате, тим швидшими темпами ми розвивалися. З’явилися нові зали, вихованці все частіше перемагали на турнірах різного рівня.

Важливим досягненням є створення спеціалізованої суддівської бригади, близько 10 осіб.

Якщо підсумувати з чого починали і чого досягли, то був практично нуль, а зараз в нас тверда десятка.

Piccy.info - Free Image Hosting

- Якщо пошукати інформацію про кіокушинкай карате, то можна знайти, що це жорсткий вид єдиноборства. Чи правда це?

- Це не звичний урок фізкультури, якщо ми говоримо про дітей і навіть дорослих. У нас є свої правила, є свій кодекс поведінки. Кікокушинкай карате поєднує в собі жорсткий фізичний контакт та жорстке виховання. Зараз поясню про що я. У нас тренування відбуваються без палки та без крику тренера. Жорсткий контакт – це виховання дисциплінованої молоді із правильними моральними цінностями. Тобто ми формуємо майбутнє нашої держави.

Окрім цього працює поясна система. Це рейтинг і професійний рівень. Відповідно, це дозволяє вимагати від спортсмена тих чи інших вмінь та навичок. Пояси не віддаються за гарні очі. Це постійна робота над собою. І відповідно до кольору пояса ти розумієш, яке навантаження можна дати.

Piccy.info - Free Image Hosting

- Скільки всього дітей та дорослих займається у Рівному кіокушинкай карате, скільки є залів?

- Почну з того, що ми проводимо тренування як на приватній основі, так і співпрацюємо із школами. Під моїм «крилом» секції у гімназії «Гармонія», де займається близько 150 наймолодших наших членів федерації. Також я працюю з НВК «Колегіум», де тренуються діти від 7 до 12 років, вони займають середні поясові категорії. Із дитячих груп можна вирости у більш професійні, де ми глибше занурюємося в бойове мистецтво та пізнаємо себе. Така система дозволяє правильно розприділити навантаження та визначити кращих учнів. До речі, такі в нас є. Вони вже є призерами Чемпіонатів України.

Piccy.info - Free Image Hosting

І нарешті є третій зал – хонбу - це наша штаб-квартира, яку відкрили у червні 2016 року. Це була моя мрія. Тут в нас збираються кращі бійці і ми тренуємося кожний день з 13.00 і до самого вечора. По суті, в цьому місці готується збірна Рівненщини і просто старші спортсмени, яким за 30. Усі ми працюємо разом та здобуваємо нові знання.

Якщо ж підсумувати і зали моїх вихованців, які теж успішно тренують дітей та дорослих, то налізуємо близько 300 бійців різного рівня та віку.

Piccy.info - Free Image Hosting

- Який вік найменшого бійця і найстаршого?

- Найменшим моїм вихованцям 4 роки. І їх в нас декілька. І вони вже тренуються з юними колегами, та поволі готуються до проходження перших атестацій на білі пояси. Стосовно старших, то в нас не просто спорт, а бойове мистецтво - ним можна займатися і в 70 років. Поки в нас найстаршим бійцям трохи більше 40 років. Примітно те, що і тридцятирічні на рівні з молодшими бійцями регулярно беруть участь у турнірах різного рівня. Вони змагаються як в розіділі ката (комплекс прийомів та сили дихання), так і в розділі куміте (повноцінні поєдинки).

Piccy.info - Free Image Hosting

- Чи часто травмуються у вас на тренуваннях, змаганнях?

- Травматизм є у будь-якому виді єдиноборств. Навіть в шахах можна морально страждати через невирішену задачу.

Якщо говорити про травматизм без жартів, то скажу з власного досвіду. За 17 років занять кіокушином усі травми в мене були з власної необережності. Десь недодивився, щось недооцінив. Таких травм, що мені ламали щелепу чи вибивали зуби, чим лякають в Інтернеті, жодного разу не мав. Я веду до того, що, якщо боєць виступає на змаганнях, – то він готується. Разом з тим, до того як вийти на татамі на Всеукраїнському рівні, ми проходимо цілу низку змагань нижчого рівня. І боєць їде на турнір повністю підготовлений і це його броня. Ми вміємо блокувати та ухилятися від ударів. Окрім цього, спортсмени до 18 років завжди виступають в захисних шоломах, спеціальних рукавицях, пахових бандажах, нагрудниках, також захищені і ноги. Це все міжнародні стандарти, так що ми дбаємо про збереження здоров’я наших вихованців. Здоров’я бійця, здоров’я воїна – це найвищий пріоритет.

Piccy.info - Free Image Hosting

Якщо говорити про тренувальний процес, то в нас контактний вид спорту і синяки це норма, як і в будь-якому іншому виді єдиноборства. Ми із хлопчиків формуємо чоловіків.

Ми займаємось вихованням не тільки спортсменів. Тільки спорт – цього мало. У бійця мають бути високі моральні якості. Повторюсь, у нас є Кодекс (Доджо-кун), який сприяє вихованню воїна кіокушина, він включає в себе 7 пунктів. І правила поведінки актуальні як в залі, так і поза ним.

Piccy.info - Free Image Hosting

- Якщо «варитися» тільки в Рівному, то професійно рости дуже важко. Як підвищуєте свій рівень, якими семінарами, зборами?

- Ми постійно ведемо роботу над цим, відвідуємо відповідні семінари і тренінги, за організацію яких хочу подякувати Шихану (звання, 5 дан) Станіславу Шмату. В нас такі виїзди стали традиційними кожні 2-3 місяці. Ці тренінги дуже допомагають в особистому та професійному зростанні.

Зараз ми готуємось до виїзду на збори в Івано-Франківськ. У нас там запланований спаринговий семінар і атестація на здачу поясів.

Уже в наступному році у нас запланована участь у двох Чемпіонатах України та Всеукраїнському турнірі в Ірпені (Київська обл.). Графік у нас щільний, і нам залишається тільки працювати і професійно зростати. Так і живемо.

Piccy.info - Free Image Hosting

- Насамкінець хочу запитати: під час розмови було видно, що ти любиш кіокушинкай карате і живеш ним. За що? Що тут особливого?

- Я вже більшу частину життя присвятив цьому бойовому мистецтву і не збираюсь зупинятися. Розумію, що вдосконалюватись тут можна усе життя. Мені приємно кожного дня приходити в зал і кидати собі нові виклики. Мені дуже приємно кожного дня ставити свої маленькі рекорди. Це як у фізичному так і в духовному плані. Більше не знаю просто, що сказати.

Адреса штаб-квартири кіокушинкай карате Унія в Рівненські області:

м. Рівне, вул. С.Дем'янчука, 1а (район Радіозаводу), школа карате

Контактний телефон: 096 982 38 99

Piccy.info - Free Image Hosting

Piccy.info - Free Image Hosting

Piccy.info - Free Image Hosting